Martensi Seltsist

Martensi Selts on mittetulundusühing, mille eesmärgiks on kaasa aidata rahvusvaheliste suhete ja rahvusvahelise õiguse uurimisele ja õpetamisele ning selle valdkonna teadmiste laiemale levimisele ühiskonnas, samuti anda oma panus üksikisiku väärtustamisse ning inimesekeskse ühiskondliku mõtlemise ja demokraatia põhimõtete edendamisse.

Selts on oma nime saanud professor Friedrich Fromhold von Martensi (1845-1909) järgi, keda võib pidada kuulsaimaks Eesti päritolu õigusteadlaseks, eriliste teenetega rahvusvahelise õiguse ja kitsamalt humanitaarõiguse vallas.

Tänaseni tuntakse Martensi klausli nime all paljudes rahvusvahelistes lepingutes sisalduvat sätet, mille kohaselt täpsemate sõjapidamise eeskirjade puudumisel “jäävad nii elanikkond kui sõdijad rahvusvahelise õiguse printsiipide kaitse ja valitsemise alla, nii nagu need tulenevad tsiviliseeritud rahvaste vahel juurdunud tavadest, inimlikkuse seadustest ning avaliku südametunnistuse nõudmistest.”

Oma eesmärkide saavutamiseks korraldab Selts konverentse ja teisi teadusüritusi, samuti harjutuskohtuvõistlusi ja teadustööde konkursse, ning annab välja publikatsioone.

Selts on kantud tulumaksuseaduse § 11 lg 1 alusel kehtestatud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute ja sihtasutuste nimekirja (Vabariigi Valitsuse 18. märtsi 2005. a korraldus nr 156).

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*

CAPTCHA Image
Refresh Image

*

* Copy this password:

* Type or paste password here:

542 Spam Comments Blocked so far by Spam Free Wordpress

Saad kasutada järgmisi HTML-i märgendeid ja atribuute: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>